Ikon för funktionen lyssna på webbplatsen

Presskontakt

Om du vill komma i kontakt med någon på Nynäshamns kommun kan du kontakta den du söker direkt, gå via kommunens växel eller ringa kommunens presskommunikatör.

Profilbild Åsa Ericsson.

Presskommunikatör Åsa Ericsson. Foto: Gösta Rising.

Presskommunikatör

Åsa Ericsson, 076-125 84 58, asa.ericsson@nynashamn.se

Kommunikationsenheten

kommunikation@nynashamn.se

Förvaltningschefer

Kommunstyrelseförvaltningen
Carolina Pettersson, kommundirektör och förvaltningschef, 08-520 683 66, carolina.pettersson@nynashamn.se

Barn- och utbildningsförvaltningen
Lina Axelsson Kihlblom, 08-520 683 03, lina.axelsson-kihlblom@nynashamn.se

Socialförvaltningen
Marlen Terrell, 08-520 682 22, marlen.terrell@nynashamn.se

Miljö- och samhällsbyggnadsförvaltningen
Alf Olsson, 08-520 682 70, alf.olsson@nynashamn.se

Kultur- och fritidsförvaltningen
Agneta Ström Granlund, 08-520 738 91, agneta.strom-granlund@nynashamn.se

Nämndordföranden

Kommunstyrelsen
Harry Bouveng (M), 08-520 681 93, harry.bouveng@nynashamn.se

Barn- och utbildningsnämnden
Marcus Svinhufvud (M), 08-520 681 53, marcus.svinhufvud@nynashamn.se

Socialnämnden
Antonella Pirrone (KD), 08-520 682 32, antonella.pirrone@nynashamn.se

Miljö- och samhällsbyggnadsnämnden
Daniel Adborn (L), 08-520 681 72, daniel.adborn@nynashamn.se

Kultur- och fritidsnämnden
Maria Gard Günster (C), 08-520 682 27, maria.gard-gunster@nynashamn.se

På den här sidan finns bilder på förvaltningschefer och nämndordförandenlänk till annan webbplats.

Kontaktcenter

Växelnummer: 08-520 680 00, kontaktcenter@nynashamn.se, Stadshusplatsen 1, 149 81 Nynäshamn.

Sidan granskad 2020-01-16

Sidansvarig:

Nynäshamns kommun 

Bild för besökadress

Stadshusplatsen 1

Bild för postadress

149 81 Nynäshamn

Nynäshamns kommun
Stadshusplatsen 1
149 81 Nynäshamn

växel 08-520 680 00
fax 08-520 140 08

kommunstyrelsen@nynashamn.se

Journummer
Hitta hitlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster
Om webbplatsen

Kommunens logotyp