Ikon för funktionen lyssna på webbplatsen
Sunnerby­skolan
Sunnerby­skolan

Kontakta Sunnerbyskolan

Sunnerbyskolans expedition

Öppettider: mån-fre, 07.30 - 13.00

Telefonnummer: 08-531 970 00
e-post: sunnerbyskolan@nynashamn.se

Fritidshem:08-531 970 17



Namn

Telefon

e-post

Johnna Gilljam Rektor

08-531 970 36

johnna.gilljam@nynashamn.se

Anneli Lepistö
Administrativ chef

08-531 970 03

anneli.lepisto@nynashamn.se

Åse Lundblad Skoladministratör

08-531 970 00

ase.lundblad@nynashamn.se

Kent Granholm
Vaktmästare

08-531 970 24

kent.granholm@nynashamn.se

Leif Furstedt It-tekniker/pedagog

08-531 970 02

leif.furstedt@nynashamn.se

 
Elevhälsoteam

Namn


e-post

Kicki Hanstad-Simonsson

Specialpedagog

christin.hanstad-simonsson@nynashamn.se

Anna Åseby Lindahl

Specialpedagog

anna.aseby-lindahl@nynashamn.se

Riki Music

Specialpedagog

riki.music@nynashamn.se

Charlotta Bergstrand

Studie och yrkesvägledare

charlotta.bergstrand@nynashamn.se

Catarina Widersten

Kurator

catarina.widersten@nynashamn.se

Björn Appeltoft Hovenäs

Skolpsykolog

bjorn.appeltoft-hovenas@nynashamn.se

Katarina Roxell Andersson

Skolsköterska

maria.roxell-andersson@nynashamn.se

 


Arbetslag 4-5

Arbetslagsledare: Eva Andersson


Namn


e-post

Eva Andersson

Mentor 4B

eva.a.andersson@nynashamn.se

Ewa Rohde

Mentor 4A

ewa.rohde@nynashamn.se

Tina Jonasson

Mentor 5A

tina.jonasson@nynashamn.se

Christer Larsson

Mentor 5B

christer.larsson@nynashamn.se

Eva Grund

Musik, teknik, trä och metallslöjd

eva.grund@nynashamn.se

Åse Björkhäll

Fritidsansvarig, resurs åk 4

ase.bjorkhall@nynashamn.se

Petra Wallenbro Malmström

Resurs åk 5 + fritids

petra.wallenbro@nynashamn.se

Björn Östman

Resurs åk 5

bjorn.ostman@nynashamn.se




 
 

Arbetslag 6-7

Arbetslagsledare: Anna Kesselfors


Namn


e-post

Anna Kesselfors

Mentor 6A, Sv/So

anna.kesselfors@nynashamn.se

Madeleine Rönnholm

Mentor 6A, Hem och konsumentkunskap

madeleine.ronnholm@nynashamn.se

Tommy Krantz

Mentor 6B, idrott

alf.krantz@nynashamn.se

Elisabeth Hagman

Mentor 6B Ma/No/Tk

elisabeth.hagman@nynashamn.se

Annika Tanner

Mentor 7A, Sv/So

annika.tanner@nynashamn.se

Cia Collin

Mentor 7A, resurs

cia.collin@nynashamn.se

Carolina Bard

Mentor 7B, spanska

carolina.bard@nynashamn.se

Yasemin Lundell

Mentor 7B, Ma/No

yasemin.lundell@nynashamn.se

Ylva Skilberg

Ma/No/Tk

ylva.skilberg@nynashamn.se

Cornelia Gräsman 

Idrott

cornelia.grasman@nynashamn.se

 


Arbetslag 8-9

Arbetslagsledare: Sara Scot


Namn


e-post

Katrin Almstedt

Mentor 8B, Trä och metallslöjd

katrin.almstedt@nynashamn.se

Micheline De Mander

Mentor 8B, Franska

micheline.demander@nynashamn.se

Katharina Kieven

Mentor 8B, TY/En

katharina.kieven@nynashamn.se

Ove Sjöbom

Mentor 8C, Ma/No

ove.sjobom@nynashamn.se

Martin Keberg

Mentor 8C, Sv/So

martin.keberg@nynashamn.se

Mats Eriksson

Mentor 9A, Resurs

mats.eriksson@nynashamn.se

Karolin Artale

Mentor 9A, Bild

karolin.artale@nynashamn.se

Jimmie Sörensen

Mentor 9C, Sv/So

jimmie.sorensen@nynashamn.se

Sara Persson

Mentor 9C, Eng

sara.persson@nynashamn.se

Bibbi Serrander

Textilslöjd

birgitta.serrander@nynashamn.se

Sara Scot

Musik

sara.scot@nynashamn.se

  


Arbetslag Lilla/Stora Björnen

Arbetslagsledare: Kaj Olsson Telefon: 08-531 970 33


Namn


e-post

Irene Tapper

Lilla Björnen, Resurs

irene.tapper@nynashamn.se

Camilla O´Connell

Lilla Björnen, Resurs

camilla.oconnell@nynashamn.se

Mickaela Åkerman

Lilla Björnen, Resurs

mickaela.norberg-akerman@nynashamn.se

Thérese Milde

Stora Björnen, Resurs

therese.milde@nynashamn.se

Henke Roman

Stora Björnen, Socialpedagog

henke.roman@nynashamn.se

Kaj Olsson

Stora Björnen, Speciallärare

kaj.olsson@nynashamn.se

Sidan granskad 2018-04-24
Sidansvarig: Leif Furstedt

Nynäshamns kommun 

Bild för besökadress

Stadshusplatsen 1

Bild för postadress

149 81 Nynäshamn

Nynäshamns kommun
Stadshusplatsen 1
149 81 Nynäshamn

växel 08-520 680 00
fax 08-520 140 08

kommunstyrelsen@nynashamn.se

Journummer
Hitta hitlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster
Om webbplatsen

twitterfrågeln i blått

Följ oss på Twitter @Nynashamnkommunlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Logotyp för RSS
Kommunens logotyp