Ikon för funktionen lyssna på webbplatsen
Viaskolan
Viaskolan

Länspumpen, 8-9

Länspumpens arbetslag undervisar elever i åk 8 och 9 i Viaskolans huvudbyggnad.

Länspumpens arbetslag har den viktiga uppgiften att se till att eleverna så småningom lämnar skolan som trygga och självständiga individer med  höga studieresultat i alla ämnen.

Kontaktuppgifter Länspumpens arbetslag

Namn

Klass

E-post

Fredrik Petersen

8A

fredrik.petersen@nynashamn.se

Henrik Blomqvist

8A

henrik.blomqvist@nynashamn.se

Peter Gehlin

8B

peter.gehlin@nynashamn.se

Björn Gundert

8B

bjorn.gundert@nynashamn.se

Pernilla Bergman-Fridén

9A och bild

pernilla.bergman-friden@nynashamn.se

Oscar Göransson

9A

oscar.goransson@nynashamn.se

Nils-Petter Ågren

9B och musik

nilspetter.agren@nynashamn.se

Ma Li Svensson

9B

li.svensson@nynashamn.se

Daniel Jobark

Studion

daniel.jobark@nynashamn.se

Shpresa Konjusha

Svenska

shpresa.konjusha@nynashamn.se

Nadja Mildh

Svenska som andra språk (SVA)

nadja.mildh@nynashamn.se

Sidan granskad 2018-01-05
Sidansvarig: Andreas Bolt

Nynäshamns kommun 

Bild för besökadress

Stadshusplatsen 1

Bild för postadress

149 81 Nynäshamn

Nynäshamns kommun
Stadshusplatsen 1
149 81 Nynäshamn

växel 08-520 680 00
fax 08-520 140 08

kommunstyrelsen@nynashamn.se

Journummer
Hitta hitlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster
Om webbplatsen

twitterfrågeln i blått

Följ oss på Twitter @Nynashamnkommunlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Logotyp för RSS
Kommunens logotyp