Ikon för funktionen lyssna på webbplatsen
Viaskolan
Viaskolan

Välkomna till ett nytt läsår på Kajutan!

Vi ser fram emot att få arbeta tillsammans med er och era barn.

Vi börjar med att bygga och underhålla personliga relationer med alla elever. Det måste finnas bra relationer och ett tillåtande klimat som grund innan man jobbar på det teoretiska. Under smartstart går vi igenom och arbetar med våra regler så detta blir tydligt för alla. Förskoleklass jobbar elevnära genom att utgå ifrån det egna jaget genom områden som kan relatera till deras vardag.
För att få god arbetsro är det viktigt med god trivsel och ordning. Målet är att alla elever ska kunna ta eget ansvar. För att uppnå detta måste vi alla hjälpas åt. Vi hoppas på ett gott samarbete!
 
Om ert barn är sjukt, ring före kl 8.00 på telefonnummer 08- 520 666 89. Före klockan 06.30 går det bra att tala in ett meddelande på vår telefonsvarare. Vi har svårt att svara i telefonen mellan klockan 08.00-12.00 då vi har lektioner. Var vänlig att respektera våra telefontider.

Kajutans bloggar

»Kajutanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster


Kontaktuppgifter Kajutans arbetslag

Namn

Klass/fritids

E-post

Pia R Larsson

Förskoleklass-B/Fritids

pia.r-larsson@nynashamn.se

Marie Ottosson

Förskoleklass-B/Fritids

marie.ottosson@nynashamn.se

Petra Palmqvist

1B

petra.palmqvist@nynashamn.se

Linnea Persson

2B

linnea.persson@nynashamn.se

Ena Kiis Carlsson

Fritids

ena.kiis-carlsson@nynashamn.se

Pia Hedlund

Fritids

pia.hedlund@nynashamn.se

Sidan granskad 2017-10-27
Sidansvarig: Andreas Bolt

Nynäshamns kommun 

Bild för besökadress

Stadshusplatsen 1

Bild för postadress

149 81 Nynäshamn

Nynäshamns kommun
Stadshusplatsen 1
149 81 Nynäshamn

växel 08-520 680 00
fax 08-520 140 08

kommunstyrelsen@nynashamn.se

Journummer
Hitta hitlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster
Om webbplatsen

twitterfrågeln i blått

Följ oss på Twitter @Nynashamnkommunlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Logotyp för RSS
Kommunens logotyp